Avantajix'in Online Satış Yapan Firmalara Sağladığı Avantajlar:
Avantajix, ürün ve/veya hizmet satan online mağazalar ile alıcıları buluşturan benzersiz bir platformdur.

Firmalar Avantajix’e üye olarak ürünlerine yepyeni bir vitrin kazandırıp, potansiyeli yüksek binlerce internet kullanıcısına ulaşırken, internet kullanıcıları da binlerce ürünü birarada buldukları Avantajix’e girerek bu ürünlerin kendilerine sunduğu avantajları görme ve kullanma fırsatı bulurlar.

Bu sisteme “Satış Ortaklığı” veya “Bayilik Sistemi” denebileceği gibi, daha teknik olarak “PPA” (=Pay Per Action, Aktivite Başına Ödeme) veya “PPS” (=Pay Per Sales, Satış Başına Ödeme) de denir. Yani Avantajix (Bayi), ürün ve/veya hizmet sahibi internet firmalarının (Ana Firma) ürün ve hizmetlerini kendi müşterilerine pazarlar ve aktivite/satış başına ödeme alır.

Firmaya Faydaları:

1) Risk yok: Sadece kazanç için ödeme yaparsınız.

2) Sadece hedefli trafik alırsınız: Tıklama veya gösterim başına değil, tıklandıktan sonra bir aktivite başına (mesela satış için) komisyon ödersiniz.

3) Viral bir etki yaratırsınız: Satış ortaklarınız forumlarda, bloglarda ve sosyal medyada kendisi ve sizin hakkınızda konuşur. Satış ortaklarınızın hazırladığı sayfalar sizin hakkınızda konuşturur.

4) Satış ortakları sizin bilmediğiniz veya kullanmayacağınız online pazarlama yöntemlerini kullanabilir. Böylece sizin ulaşamayacağınız hedeflere onlar ulaşır; getiremediğiniz trafiği onlar getirir.

5) Ziyaretçi ürün satış sayfanıza satın alma konsantrasyonu artmış bir şekilde gelir: Satış ortakları önceden satış yapıp ziyaretçiyi almaya itecek ve ziyaretçiyi size yollayacaklardır. (İddialarınızı iki kere üst üste ve iki farklı şekilde kullanıcıya ulaştırma fırsatı.)

6) Bedava reklam: Satış çıkaramasanız bile logonuz ilave bir platformda yayınlanacak. Kullanılacak bannerlar ve yazılacak makaleler değerinizi arttıracak ve gelecek satın almaları etkileyecektir.

7) İzinli bültenler vasıtasıyla yepyeni ve günde binlerce satış çıkarabilecek bir kitleye doğrudan ulaşma şansı bulursunuz.

8) Çok daha düşük bir trafik hacmiyle çok daha yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz.

9) Elektronik ticaret hacminiz artar. Daha hızlı ve yüksek miktarlarda müracaat toplayabilirsiniz. Yeni üyeler kazanabilirsiniz. Kampanya ve promosyonlarınıza katılım artar. Anketleriniz daha fazla ilgi görür: Avantajix tüm satış ve pazarlama ihtiyaçlarınıza modern, hızlı, çağdaş, ileri bir çözümdür.