Hakkımızda
Konular
Biz Kimiz?

Avantajix "Alışveriş Yapana Para Veren Site"dir.

Siz alışveriş yapınca o mağazadan komisyon alır, bu sayede size para öder, ve alışverişiniz benzersiz bir şekilde ucuza gelir.

Evet, online mağazalara müşteri gönderip satıştan komisyon alıyoruz. Bunu internette bir çok site yapıyor; Bizi diğerlerinden farklı kılan (1) bunu açık açık dillendirip, herkesin gözü önünde yapmamız, ve (2) mağazadan aldığımız parayı o paranın geldiği alışverişi yapan üyemize ödememiz.

Yani mesela siz, Avantajix.com üzerinden, mesela bir siteyi tıklayıp mesela bir kasko sigortası satın aldınız; Bunun karşılığında o site bize mesela 60 TL “müşteri gönderme komisyonu” veya (bu komisyona yüzyıllardır, her ülkede ve her sektörde değişik isimler verilmiştir) “bayi komisyonu”, “tellaliye”, “hanut”, “yüzde”, “prim”, veya “para iadesi” öder.

Avantajix aldığı bu parayı size gönül rahatlığı ve bütün şeffaflığıyla ödüyor.
(Ayrıca bildiğiniz gibi Avantajix’e üyelik de ücretsiz.)

Bunlara ilave olarak şu noktaların da altını çizelim:

Sizden hiç bir zaman para istemeyiz.

Kredi Kartınızı hiçbir zaman sormayız.

Size hiç bir şey satmayız.

Size sadece nakit para öderiz.

Her ayın 25’inde eğer Avantajix hesabınızda biriken para 25 TL ve üzerindeyse banka hesabınıza nakit olarak yatırırız.

Bizlere verdiğiniz bilgilerinizi de kimseyle paylaşmayız; bu bilgileri sadece size daha iyi hizmet verebilmek için kullanırız.


Peki bu site nereden para kazanıyor?

Eğer sitemiz sayesinde siz para kazanmaya başladıysanız, her yıl sizin için mağazalardan tahsil ettiğimiz ilk 10 TL’yi "hizmet bedeli" adı altında kendimize ayırıp, yıl boyunca kazandığınız diğer tüm paraları nakit olarak size ödüyoruz. Yani yukarıdaki örnekte size o yıl gelen ilk para 60 TL ise bunun ilk 10 TL’sini ayırdıktan sonra 50 TL’nizi bankanıza yatırıyoruz. Aynı yıl (365 gün) içinde gelen diğer kazançlarınızdan para almıyoruz. Siz para kazanmazsanız zaten kesilecek bir 10 TL olmadığı için biz de para kazanmıyoruz. Ve şunu tekrar ediyoruz: Sizden hiç bir zaman para istemiyoruz.

2009 yılında ilk planlarını yapmış olduğumuz bu site, ekibin kurulması, yazılımın hazırlanması ve Türkiye’de bir ilk olan bu fikre partnerlerimizin ikna edilmesi sonrasında 2010 yılında faaliyete geçti.

Aradan geçen zaman boyunca Avantajix'in her ay mağazalardan tahsil edip kullanıcılarına söz verdiği şekilde tam ve zamanında aktardığı paralar, 7 basamaklı rakamları aştı ve an itibarıyla 8 basamaklı rakamlara ulaşmak üzere.